fbpx
MENU

Někdo chce létat první třídou a nejnovější telefon. Někdo touží, aby prožil úplně normální zítřek. Oba sní o luxusu, jemuž se právě ani jednomu nedaří přiblížit. Jednomu z těch dvou chceme pomoct.

Ráno se probudíte, vyskočíte na nohy, sami se obléknete. Vyrazíte do školy, nebo do práce, pak se věnujete tomu, co vás baví. Možná si dáte kafe, drink s přáteli, večeři se svým partnerem. Někdy zažíváte zcela nevšední věci. Cestujete. Užíváte si život. Večer uleháte do teplé postele ve svém pokoji, ve svém domově. Možná si na svém smartphonu sjedete feed a postesknete si, proč taky nemůžete prozkoumávat Karibik na luxusní jachtě s šampaňským v ruce a v super hadrách jako všichni ti naleštění influenceři.

Ale vaši výsadu, žít normální život, nemají všichni. 

Na chvíli se zastavte. Zrekapitulujte si svůj uplynulý den, týden, rok. Letošek se poněkud vymyká, ale přesto musíte uznat, že se vlastně nemáte zle, že? Aspoň většina. Nerodíme se všichni na jedné startovní čáře. Někomu chybí mámina náruč už minuty po narození. Jiného zradí vlastní tělo či mysl. Další jednoduše přijde na svět ve špatné zemi a ve špatné době, kde se pro rovnoprávnost, demokracii, svobodu a lidská práva nenašlo místo. Nebo vkročí do vozovky v nesprávný okamžik. Podobně jako Kristýna.

V roce 2015 měla nehodu, při níž ji srazilo auto. Osudný náraz jí změnil život. Po tom, co si v důsledku nárazu poranila hlavu, nezůstal kámen na kameni. Pokud jste viděli film 50x a stále poprvé, máte jistou představu, jak vypadal Kristýnin život. Říkáme jistou, protože mladá dívka ztrácela paměť už v průběhu dne, nikoliv až během spánku jako Drew Barrymore. Ostatně si můžete poslechnout její vlastní slova v krátkém videu od Kazmy.

Na základě tohoto videa jsme si Kristýnu pozvali do Prahy na focení. Potažmo tedy Martin, který vůbec nevěděl, co může očekávat. Nakonec se však se ukázalo, že se v průběhu času mnohé změnilo. Dnes si Kristýna pamatuje téměř vše. Ale jen díky jejímu vlastnímu úsilí, odhodlání. Když s Kristýnou mluvíte, nejspíš vás zaujme její velké soustředění při všem, co kdo říká. Aby své paměti vypomohla, používá mnemotechnické pomůcky. Snaží se zapojovat co nejvíce smyslů, své prožitky fixuje na známá slovní spojení, své zkušenosti, konkrétní barvy, předměty. Práce s pamětí, kterou mladá dívka odvádí, je vskutku obdivuhodná a nezbývá než smeknout.

Kristýna nás ohromně inspiruje jak svou bojovností, tak chutí pomáhat, což dokazuje neustálou podporou různých charitativních aktivit. Proto jsme si ji vybrali jako tvář svého produktu. Ponožek, které pomáhají.

V rámci poslední kolekce jsme nechali vyrobit 1 210 párů ponožek v šesti barvách, jejichž posláním je nejen zahřát vaše nohy, vyladit outfit a vypadat dobře na fotkách na Instagramu, nýbrž i zlepšit život někomu tam venku. Někomu bez luxusu normálního života. Z každého prodaného páru věnujeme 50 % na dobročinné účely. 

Pokud se tedy prodají všechny páry, pomůžeme společně částkou 121 000 Kč. 

Zatím jsme se nerozhodli, jestli podpoříme zvířata v nouzi, onkologické centrum nebo třeba azylový dům. Budeme tedy rádi, když nám poradíte. Přidejte třeba poznámku k objednávce, napište nám svůj tip do komentářů a my slibujeme, že výtěžek nakonec věnujeme tam, kde to bude dávat největší smysl.

Foto

Martin Feix Instagram