fbpx
MENU

Adell En: Z malé malířky velký multitalent

NačtyřechInspiraceLidéRozhovor

Seznamte se s Adélou Nevrlou alias Adell En. Drobná brunetka s hlubokýma očima a plnými rty není komunitě Girls Without Clothes nijak neznámá. Její podpis můžete najít v našich videích i na fotkách, a to jak v roli modelky, tak fotografky. Navíc taky maluje, podniká a poslední dobou začíná pokukovat po hudbě i herectví. Je to jen mládí, krása a talent, díky čemu tahle holka stoupá raketově vzhůru? Kdepak. Na Adéle je toho mnohem víc!

Holka s vlkem po boku

Když se Adell En zeptáte, jak vypadá její typický den, jen se usměje a prohlásí: ‚‚Nemám typický den.‘‘ Dnes třiadvacetiletá umělkyně tělem i duší se totiž vyhýbá stereotypu jako čert kříži. Povoluje si jedinou výjimku, a to v podobě venčení svého vlka. Ano, Adell En má vlka. Tak trochu. Sama by jej vyloženě za vlka neoznačila, od divoké šelmy se už totiž hodně liší. Co mu však zůstalo, je silná intuice a oddanost smečce. S Adélou si notují také v zálibě v aktivním životním stylu.

Začátky však nebyly zalité sluncem. Jejich cesty se protnuly v útulku, když měl chlupáč už 3 roky a zlomenou duši. Byl vystrašený až agresivní. Adell En stála před nelehkým úkolem – musela ve zvířeti obnovit důvěru k člověku i jej naučit poslouchat základní povely.  Jak zvládla holka s ani ne metrem sedmdesát psa vycvičit? ‚‚Každý pes potřebuje porozumění. U tohoto plemene je ale obzvlášť důležité pochopit jeho osobnost, zůstat trpělivý, zásadový a nevzdat to s ním, když se projeví vlčí geny. Já Sama (pozn.: jméno Adélina psa) učila na lásku, ne na pamlsky a rozmazlování. Proto si myslím, že je mi tak dobrým parťákem. I když spíme pod širákem daleko od civilizace, vím, že mě ochrání a nehne se ode mě ani na krok,‘‘ pochvaluje si Adéla a dokládá tak svou dobrodružnou povahu spolu se lvím odhodláním. Společně tráví nejradši čas pobíháním po beskydských lesích, kam občas neváhají vyrazit i se čtyřkolkami nebo koňmi.

Na cestě k něčemu většímu

Adell En však známe především jako nespoutanou bytost plnou inspirace, která dokáže se svou technikou proměnit běžný okamžik v umělecké dílo. Prostřednictvím umění se svobodně realizuje, vysílá zprávu světu beze slov. Pomocí rychlého spádu, střihů a zvukových efektů vtáhne diváka do děje způsobem, že si musí video pustit několikrát, aby se nabažil. Tuto schopnost oceňují především muzikanti. V posledním roce se mladá tvůrkyně podílela například na vytvoření klipu pro kapelu Mirai, který se vymyslel, natočil, sestříhal a vypustil ven za pouhých 12 hodin. To považuje Adéla za jeden ze svých největších úspěchů poslední doby. Oprávněně. Pro takový počin však člověk potřebuje inspiraci. A to rovnou trojitý shot. Odkud ji čerpá? Vedle přirozené inspirace v podobě lidských osudů ve svém okolí a pocitů hledá múzu také v hudbě či starých filmech. Bystré oko pozorovatele jejich vliv na tvorbu Adell En jistě zaznamenalo.

Jak to ale všechno začalo? ‚‚Odmalička jsem snila o tom, že se stanu malířkou. Malování je jedna z věcí, kterou dělám nejdéle. Představuje pro mě odpočinek, vyjádření pocitů, jež slovy neumím sdělit. Na střední jsem pak studovala interiérový design a grafiku. Tam jsem začala fotit. Natáčením na kameru jsem začala prokládat sjíždění alpských freeridů nebo longboardování po Beskydech ve svém volném čase a kdo by to kdy řekl, že zrovna tohle bude to, čemu se budu nakonec věnovat nejvíc.‘‘ Vypráví brunetka s jiskrou v oku a úsměvem, pod nímž tají i ledovce. Vzápětí dodává: ‚‚Chci ale zkusit vše. Věřím, že všechny mé dosavadní profese jsou jen cestou k něčemu většímu. V poslední době se zajímám dost o hudbu i herectví.‘‘ 

Prozkoumáváním nových uměleckých odvětví ovšem Adéliny ambice nekončí. Aktuálně pracuje na dlouhodobém projektu v rámci zahraniční soutěže. Dává dohromady krátkostopážní film založený na jednom životním příběhu. O jaký příběh se jedná? ‚‚Víc teď neprozradím, jsem velký tajnůstkář. Ale když budete sledovat mou tvorbu, brzy se to dozvíte,‘‘ zve místo výčtu detailů na své sociální sítě a webovky.

Adell En dala GWC do pohybu

Chtělo to s tím brandem trochu hýbnout. Doslova. Nehledali jsme ale ‚‚jen‘‘ kameramana, potřebovali jsme víc. Naše srdce dobrodruhů zřídka kráčí po rovném uhlazeném chodníčku. Když po někom chceme natočit video, často to znamená trmácet se hodiny s batohem plným výbavy někam do kopců, spát v dešti ve stanu nebo se pro dobrý záběr vyválet v blátě. Nic pro sraby. Není to tedy jen o tom, jak dobře to umíte s kamerou. Je to taky o tom, jak blízko máte k přírodě a celému životnímu stylu, který GWC nejen prezentuje, ale hlavně žije.

Proto jsme začátkem roku 2020 navázali spolupráci právě s Adélou. Zaujala nás jak osobností, tak svou prací. Každé její dílo vypráví vlastní působivý příběh. Diváka mění v součást scenérie. Na pouhý klik se tak můžete vydat slavit na romantikou protkaný svatební obřad, vrhnout se do divokých mořských vln ve Španělsku i mezi písčité duny v Maroku. Přesně tímto způsobem jsme vždycky chtěli prezentovat i naše cesty potažmo produkty. Vdechnout jim život ještě dřív, než si je naši zákazníci koupí. Inspirovat k zážitkům, které v našem oblečení lze zažít. Adell En předvedla, že dokáže převyprávět příběh čehokoliv.

https://www.facebook.com/408226942630640/videos/501533444127771/
Roztančila naši dílnu
https://www.facebook.com/408226942630640/videos/354639788889739
Natočila teaser i aftermovie pro poslední kolekci

A každý z jejích výtvorů milujeme. Zamilujte se také. Stačí zmáčknout ‚‚Play‘‘.

Instagram: @adellaen

Web: https://www.adellen.com/

Foto

Barbora Gajová Instagram